Rozpoczęcie działalności

21 stycznia 2015 r. zostało zarejestrowane Stowarzyszenie Przyjaciół
Państwowej Szkoły Muzycznej I st. we Wschowie "BIS"


Z początkiem roku 2015 rozpoczęło swoją działalność Stowarzyszenie Przyjaciół Państwowej Szkoły Muzycznej we Wschowie „BIS”. Celem działalności stowarzyszenia jest propagowanie kultury muzycznej w powiecie wschowskim. Stowarzyszenie które powstało przy Szkole Muzycznej pragnie zaproponować mieszkańcom Wschowy i powiatu wschowskiego możliwości podjęcia próby aktywnego muzykowania zarówno w formacjach zespołowych jak i indywidualnym nauczaniu. W pełni wykwalifikowana kadra instruktorów (nauczycieli) daje gwarancję przekazania fachowej wiedzy, niezbędnej do muzykowania na wysokim poziomie.
Na uwagę zasługuje fakt, że grę na instrumentach będą mogły rozpocząć także osoby dorosłe, dla których umiejętność muzykowania często jest spełnieniem marzeń, tak bliskich do realizacji.
Niezwykle ciekawą propozycją jest przyuczenie młodych adeptów sztuki (także i dorosłych) do gry w zespole muzyki rozrywkowej „Wschowski Brass Band”. Możliwość wspólnego muzykowania w żywiołowych rytmach muzyki latynoamerykańskiej, czy sentymentalnych fragmentach muzyki filmowej jest wspaniała dawką pozytywnej energii, którą możemy zarazić młode pokolenie.
Na szczególną uwagę zasługuje powstała formacja Zespołu Sygnalistów Myśliwiskich „Vschovienses”. Wschowa oraz jej okolice słyną z pięknych tradycji myśliwskich – to w naszym mieście powrócił po latach nieobecności pomnik Królowej Łowów Diany patronki Polskich łowczyń. To właśnie z miasta Wschowy wywodzi się wybitny artysta i popularyzator muzyki myśliwskiej Mieczysław Leśniczak. Liczymy, że właśnie poprzez działalność stowarzyszenia ten piękny rodzaj muzyki będzie w naszym regionie zyskiwał szersze grono słuchaczy a także rozwinie się grono sygnalistów myśliwskich.
Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich, którzy chcieliby rozwijać swoje muzyczne pasje w różnych gatunkach muzyki. Nasza oferta skierowana jest szczególnie do osób, które z różnych przyczyn nie podejmą nauki w szkole muzycznej.